Вторник, 07 Квітня 2020, 12.12.46
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

КАЛИНІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року триватиме з 03 лютого до 24 березня 2020року
Форма входу
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Меню

Конкурс "50 слів"

 Ми, Всеукраїнська дитяча громадська організація "Гармонійний розвиток" 

на виконання статутного завдання: виховання членів організації у дусі загальнолюдських цінностей,

за сприянням редакції газети "Освіта України" 

та управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, 

оголошуємо ВІСІМНАДЦЯТИЙ інтелектуальний заочний міжнародний конкурс "50 СЛІВ"

Умови виконання завдання українськими учасниками:

- Конкурс – індивідуальний.

- Конкурс проводиться заочно восени 2010 року двома етапами (у два тури).

- Конкурсні учасники – це діти до 18 років.

- Конкурс є також відбірним та заліковим етапом до деяких інших міжнародних і всеукраїнських заходів ВДГО "Гармонійний розвиток" (інформація про заходи ВДГО "Гармонійний розвиток" шукайте на сайті www.harmonious-pupils.freeoda.com).

- При всій повазі до руху "Що? Де? Коли?", "Брейн-рингів" та щирій вдячності людям–генераторам тих чудових ідей констатуємо, що їх питання найчастіше виконують лише таку функцію: це вміння за декілька секунд зробити певні висновки, використовуючи/поєднуючи ті знання, які вже є у гравця. Ми ж прагнемо, щоб наші "50 слів":
а) стимулювали відшукування певних фактів, алгоритмів у книгах, газетах, іншій довідковій літературі;
б) спонукали формулювати чіткі відповіді на них;
в) примушували протягом багатьох днів значно глибше аналізувати та синтезувати. Адже у житті це, без сумнівів, не менш важливо, ніж миттєва реакція чи лише навички хвилинних роздумів, колективного "мозкового штурму".

- Ми, організатори, бажаємо мати справу із різносторонніми дітьми. Тому, хоча ерудитами частина питань повинна "братись" узагалі баз роздумів, пропоновані питання – свідомо різної спрямованості та різної складності.

- Врахуйте "розмитість", завуальованість деяких питань. Це – для того, щоб утруднити відшукання відповідей за допомогою Інтернету.

- Багаторічна статистика проведення "50 слів" показує, що ви, мабуть, не відповісте на всі 50 запитань. Середній загальний результат за всі роки – це лише близько третини правильних відповідей.

- Увага! Перед відповідями на запитання першого туру зверху аркушика після свого прізвища/імені обов'язково вкажіть:
1) дату народження;
2) день початку ознайомлення з завданнями та день завершення виконання завдання кожного з етапів (наприклад, так: 15.09 – 20.09);
3) повну адресу; а також
4) ваш навчальний заклад (як виняток – вашу дитячу громадську організацію), його адресу і поштовий індекс.
Бо, крім штрафу на 0,5 відповіді за кожний позалімітний день запізнення надсилання відповіді, учасник штрафується по 0,5 відповіді за те, що не вказав адресу чи свій навчальний заклад. А якщо не вкажете свою дату народження, то, зрозуміло, взагалі стаєте позаконкурсним учасником.

- Буде непогано, якщо на всякий випадок Ви вкажете ще й контактні телефон чи (і) e-mail.

- Увага! Для боротьби із друкарським штампуванням відповідей фіктивними учасниками (а був такий прецедент, коли з одного ліцея було надіслано 350 відповідей, які, понаписувавши різні прізвища, наштампувала одна людина), уводиться умова: аркуш із відповідями заповнюється кожним учасником власноруч. Більше того:
- ті учасники, які відправлятимуть відповіді Інтернетом, надсилайте їх НЕ набраним друкарським текстом, а обов'язково у вигляді зісканованого аркушика з бажаним об'ємом, не більшим за 100 Кбайт, у такому якомога простішому форматі, наприклад, JPEG, який дозволить нам без проблем відкрити ваш лист.

- Відповідь на кожне запитання – це, як правило, одне перше слово (якщо не вказано іншу умову – то українською мовою), символ чи число, яке ви написали відразу після номера питання. Якщо наводите якісь коментарі, то робіть це лише після слова-відповіді (до речі – якщо відповідь у Вас виходить багатослівною, то спочатку напишіть слово, яке, на Вашу думку, є найважливішим, найсуттєвішим). Із цим абзацом перегукуються і наступні два:

- Про відповіді на кшталт: "5. Я думаю, що...". За нашими суворими правилами ми вважатимемо, що на п'яте запитання ви відповіли словом "Я".

- Уважно вчитуйтесь у те, про що ми просимо написати. Бо якщо, скажімо, на запитання "Прізвище режисера кінофільму "Земля" ви відповісте: "Олександр Довженко", ми констатуватимемо, що в принципі ви міркували правильно, але відповідь вам не зарахуємо.

- До речі, щодо закордонних власних назв: оцінювання їх правильності буде максимально лояльним. Тому, приміром, можна записувати їх українськими літерами, але так, щоб вони читалися/вимовлялися якомога схожіше до оригіналу, наприклад: Мєндєлєєв, Сєргєй, Кішинеу ... .

- Якщо якась Ваша відповідь відрізнятиметься від правильної на одну літеру (скажімо, Ви припустились орфографічної помилки), то за це Вам буде автоматично зараховано лише 0,5 відповіді. Відповідь, яка буде відрізнятися від правильної хоча б на дві літери, вважатиметься неправильною.

- Нечітко написана літера трактується не на користь учасника.

- Якщо у Вас є хоча б найменший сумнів у однозначності якоїсь відповіді, то не лінуйтеся давати пояснення. За уточнюючі пояснення, а також за їх ретельність можете отримати додаткові 0,2 – 2 бали.

- Якщо на якесь запитання ніхто не дасть точної відповіді, то, як ви-няток, умовно правильною ми можемо вважати відповідь, найближчу до істинної.

- На превеликий жаль, у нашій країні чим далі, тим більше втрачається кількість прихильників гасла "Людина людині – друг". Тому, враховуючи хибні акценти, де деякими людьми активно пропагуються закони "людина людині – вовк", "греби під себе", а також щоб агітувати усіх працювати самостійно, щоб обмежити спроби бездумного випитуван-ня варіантів відповідей у однокласників, друзів, учителів, уводиться така умова: якщо в учасників буде практично однаковий набір відповідей та пояснень на декілька запитань, тобто якщо є підозра на колективну роботу, то такі учасники ніяк не відзначаються. Колективність (або – так званий "плагіат") фіксуватиметься за таким логічним чітким життєвим критерієм: один збіг – це випадковість, два збіги – це підозра, три збіги – це закономірність. Тож роботи вважатимуться колективними, якщо в учасників будуть однаковими три НЕправильні відповіді або три НЕправильні пояснення до них.

- Учасник штрафується (як правило, від 0,1 до 1 відповіді):
а) за нумерацію відповідей, написану не у порядку зростання (тобто якщо деякі відповіді попереставлювані місцями) чи написану не одна під одною. Якщо на певне запитання у Вас немає ніякої відповіді, то все рівно напишіть номер питання, після якого або ставте прочерк, або взагалі нічого не пишіть. Ця вимога потрібна нам для зручнішого уведення у комп'ютер інформації, отриманої від тисяч учасників;
б) за надсилання відповідей, написаних нерозбірливим почерком або (чи) на неохайному (наприклад, з нерівними краями) аркуші. У випадку б) оргкомітет залишає за собою право взагалі не розглядати відповіді. Бо дехто із учасників "докочувався" до того, що відповіді писав таким почерком, що доводилося використовувати лупу та графологічну експертизу, і то не завжди ефективно, та надсилав їх майже на, вибачте, туалетному папері.

- Враховуючи гнітючу багаторічну статистику, а саме: що більшість учасників нашого конкурсу чомусь ігнорує виконання практичних завдань, тобто що будь-яке запитання, навіть елементарне, типу: «Візьміть у руки …», "Виміряйте ...", традиційно, у тому числі і цією весною, виявлялося найважчим, у цьому конкурсі кожне із двох практичних питань (а це № 1 і № 26) оцінюватиметься поп'ятеренно.

- Остаточні результати та місця визначатимуться за загальною кількістю правильних відповідей учасника в обох турах (для учасників не з України, враховуючи те, що їм пропонується лише 25 запитань, кількість їх правильних відповідей множитиметься на два) плюс бонусні очки мінус зняті бали.

- При однакових результатах перевага надаватиметься тому учаснику, хто: а) молодший; б) витратив на відшукання та написання відповідей на обидва тури менше днів.

- Учасники, які працювали самостійно, і сумарний результат яких за два тури більший за показник 25, та які посядуть максимум 100 перших підсумкових місць, отримають дипломи ВДГО "Гармонійний розвиток".

- Призери конкурсу будуть нагороджені грамотами ВДГО "Гармонійний розвиток" та енциклопедичними книгами.

- Відзнаки ми передамо у кінці 2010 року, як правило, управлінням освіти обласних держадміністрацій поштою Міністерства освіти і науки.

- До речі, наші офіційні подяки отримають:
ті управління освіти обласних держадміністрацій, які задіють в конкурсі не менше 30-ти навчально-виховних закладів;
ті відділи освіти районних держадміністрацій, які задіють в конкурсі не менше 5-ти навчально-виховних закладів;
ті навчально-виховні заклади, а також дитячі громадські організації, не менше 10-ти учнів (дітей) яких будуть не в групах плагіату;
ті учасники, наші давні друзі і прихильники, які брали участь у декількох попередніх "50 словах", які на сьогодні вже досягли 18-річного віку, але які не можуть стриматися, щоб у черговий раз не витратити декілька днів на своє удосконалення.


питання 1-го туру  http://harmonious-pupils.freeoda.com/downloads/50_o2010_1Tur_quest.pdf

питання 2-го туру  http://harmonious-pupils.freeoda.com/downloads/50_o2010_2Tur_quest.pdf

відповіді 1-го і 2-го туру 

http://harmonious-pupils.freeoda.com/downloads/50_o2010_1+2Tur_vidpovidy.pdf

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0