Пятница, 26 Лютого 2021, 10.52.27
Вітаю Вас Гість | RSS

КАЛИНІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

ЗАВЕРШИЛАЯСЯ ОСНОВНА СЕСІЯ ЗНО-2020. ОЧІКУЄМО РЕЗУЛЬТАТИ
Меню сайту
Наше опитування
Який день тижня тобі подобається найбільше?
Всего ответов: 40
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Як краще підготуватися до вступу

      Початок навчального року особливо відповідальна пора для нинішніх випускників. Адже для того, щоб рівно через рік продовжити своє навчання у студентських аудиторіях, вже зараз їм потрібно наполегливо працювати на результат. 
Як краще підготуватися до вступу?

     Як і в минулому році, абітурієнти-2011 будуть зараховуватися до ВНЗ на основі рейтингового балу, що, передусім, складатиметься з суми балів сертифікатів Зовнішнього незалежного оцінювання та середнього балу шкільного атестата. Та умови вступу порівняно із минулорічною кампанією матимуть певні відмінності. Чого чекати абітурієнтам? Як краще підготуватися до ЗНО? Яким чином підвищити свій конкурсний рейтинг? На ці та інші питання відповість ІА "Світ освіт".

Що зміниться?

      Проект основних змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році, розроблених Міністерством освіти та науки України, передбачає підвищення необхідного мінімального балу, отриманого під час ЗНО, з профільних предметів до 140. Раніше, щоб вступати до вишу, з однієї профільної чи непрофільної дисципліни достатньо було 124 бали.
     Окрім основних балів (за результатами ЗНО та атестату) вступникам можуть нараховуватися ще й додаткові. Щасливими володарями таких бонусів стануть переможці всеукраїнських олімпіад та конкурсів-захистів наукових робіт Малої академії наук. За диплом І ступеня до основного рейтингу додаватиметься 50 балів, за диплом ІІ ступеня – 40 і за диплом ІІІ ступня – 30 балів. Минулого року абітурієнти-манівці та олімпіадники вступали за окремим рейтинговим списком.
      Також "заробити" до 20-ти додаткових балів можна завдяки навчанню у рік вступу на підготовчих курсах вищих навчальних закладів. Але така можливість надається лише тим випускникам, які обрали для себе природничо-математичні, інженерно-технічні чи педагогічні спеціальності. Щоб стати додатковим рейтинговим козирем для абітурієнта, підготовчі курси, відділення чи факультети повинні мати відповідну ліцензію, здійснювати навчання не менше трьох місяців та нараховувати 150 і більше годин.

Підготовчі факультети

     Майже усі вищі навчальні заклади України мають курси, факультети чи відділення з підготовки абітурієнтів до Зовнішнього незалежного оцінювання. Навчання відбувається з предметів, визначених наказом Міністерства освіти «Про зовнішнє оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2011 році». Згідно з документом, у наступному році тестування буде проводитися з української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови та однієї з іноземних мов. Крім цього, деякі ВНЗ проводять підготовку до творчих конкурсів. Навчання на підготовчих курсах починається в основному на початку жовтня і триває 4-8 місяців.
      Як зазначають в вишах, у разі затвердження Міносвіти нових Умов вступу до ВНЗ вагомою перевагою навчання на підготовчих факультетах стане можливість отримання від 2 до 20 додаткових балів до рейтингу. Та, незважаючи на це, випускники не дуже поспішають записуватися на підготовчі курси при університетах. "Абітурієнти ще не зовсім усвідомлюють, які переваги вони можуть мати. Зрештою, доки ще не затверджені правила вступу на наступний рік, вони вичікують", - говорить Роман Крохмальний, декан факультету до університетської підготовки Львівського національного університету ім. І Франка. Та чекати доведеться недовго. За словами міністра освіти та науки України Дмитра Табачника, основні зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році будуть затверджені вже у жовтні.
       Окрім додаткових балів, перевагами навчання на підготовчих факультетах є можливість познайомитися з системою вимог ВНЗ, викладачами університету та доступність цін. Підготовка з одного предмета у виші коштує від 500 до 3000 грн. за весь курс, тоді як роботу репетитора коштує 500-1000 грн. на місяць.

Репетитори та приватні центри

      Основною перевагою роботи з репетитором є високий ступінь сприйняття інформації. Адже коли вчитель працює з учнем сам на сам, це дає можливість швидко виявити усі прогалини в знаннях з певного предмета та методично працювати над підвищенням освітнього рівня дитини, враховуючи всі її особливості. До "плюсів" репетиторства належить і можливість вільного вибору часу, місця та кількості занять. Наприклад, домовляючись про підготовку, ви можете висловити побажання займатися вдома і таким чином не будете витрачати часу на дорогу. Залежно від того, який обсяг матеріалу потрібно повторити чи вивчити, можна коригувати кількість занять. Та підготовка до ЗНО з репетиторами має і негативний бік. В першу чергу, це висока вартість. В середньому година занять в регіонах коштує від 20 до 80 грн., у столиці – від 50 до 150. Ціна часто залежить від кваліфікації та досвіду викладача, але не завжди. Тому до вибору репетитора потрібно підходити дуже обережно та зважено.
     Учні, які ефективніше запам'ятовують, працюючи в колективі, можуть скористатися послугами приватних навчальних центрів. Підготовка до ЗНО здійснюється у невеликих групах (4-6) чоловік і коштує весь курс навчання з однієї дисципліни 2000-3500 грн.

Самостійна підготовка
      Готуватися до ЗНО можна і самостійно. Цей спосіб найдешевший. Та він потребує високого ступеня самоорганізації учня і скрупульозного підходу до вибору посібників та тестових матеріалів. Тестові завдання розробляються відповідно до програм, затверджених Міністерством освіти, тому, як зазначають вчителі, найкраще вчити та повторювати матеріал до зовнішнього незалежного оцінювання за шкільними підручниками. На сайтах Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua) та регіональних ЦОЯО можна ознайомитися з навчальними програмами з різних предметів, знайти зразки тестів попередніх років, пройти пробне тестування та дізнатися про специфіку тестів.
        Окрім цього, сьогодні багато веб-ресурсів пропонують підготовку до ЗНО в он-лайн режимі. Для цього потрібно придбати тестовий навчальний курс з певного предмету. Вартість коливається від 120-250 грн. лише за тестові завдання до 150-300 за тести з відповідями. На деяких сайтах навіть пропонуються оригінали тестів ЗНО та відповіді до них. В УЦОЯО попереджають,що це звичайні шахраї, адже всі завдання ЗНО, а тим паче відповіді до них засекречені.
         Серед усіх способів підготовки до вступу немає єдиного універсального. Кожен має визначитися з тим, який саме йому підходить найбільше. Але основне, що повинні пам'ятати випускники, готуватися потрібно вже зараз, щоб продемонструвати влітку під час зовнішнього незалежного оцінювання хороші знання.

Урок-Онлайн: новий сайт для підготовки до ЗНО
Здійснювати самостійну підготовку до ЗНО у супроводі "відеорепетитора", використовуючи структуровану та організовану за темами інформацію, подану викладачами, можна за допомогою новоствореного сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Февраль 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728