Пятница, 10 Квітня 2020, 21.16.23
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

КАЛИНІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року триватиме з 03 лютого до 24 березня 2020року
Форма входу
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Меню
Головна » 2010 » Октябрь » 26 » Започатковано проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
18.03.37
Започатковано проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
        Указом Президента України "Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка" від 30 вересня 2010 року N 928/2010 з метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, стимулювання учнівської та студентської молоді до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури та в рамках підготовки до відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка започатковано проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка як щорічного загальнонаціонального заходу, спрямованого на підвищення рівня знань з української мови і літератури, рідних мов і літератур, виховання у молодого покоління любові до мов Українського народу, забезпечення їх всебічного розвитку.
       Згідно з Указом Президента, починаючи з 2011 року, засновано 39 щорічних стипендій Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
       Разом з тим Міністерство освіти і науки й надалі буде підтримувати проведення різних інтелектуальних змагань, конкурсів з метою забезпечення всебічного розвитку й функціонування української мови та мов національних меншин в усіх сферах суспільного життя, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу, в тому числі Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
     Відповідно до Указу Президента України "Про Положення про стипендії Президента України переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика" від 3 жовтня 2008 року N 899/2008 наказом МОН призначаються 14 щорічних стипендій Президента України, які виплачуються протягом одного календарного року. Загальна сума стипендій становить близько 170 тис. грн. на рік.
      Так, 11 жовтня 2010 р. Міністр освіти і науки України підписав наказ МОН N 938 "Про призначення стипендій Президента України переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 2010 року" (розміщений на офіційному сайті МОН у розділі "Законодавство").
      Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика засновано Лігою українських меценатів та за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також Міністерства культури і туризму України у 2000 році.
        З 2006 року мовний конкурс імені Петра Яцика проходить без жодної фінансової підтримки Освітньої фундації Петра Яцика. Надія Яцик, яка очолює фундацію, зняла з себе відповідальність за проведення мовного конкурсу, бо на її думку мовною освітою в Україні має займатися Уряд України.
      Отже, фінансування організаційних заходів щодо проведення Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, яке повністю лягало на плечі МОН та держави, починаючи з 2006 року, є порушенням чинного законодавства. Про це йдеться у звіті Головного контрольно-ревізійного управління. Такі статті витрат не передбачені у Державному бюджеті України.
       Рішення про участь у конкурсі мовознавців імені Петра Яцика є виключно прерогативою керівників загальноосвітніх середніх навчальних закладів. 
        Разом з тим, з метою вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвиток їх творчого потенціалу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами та на виконання Указу Президента України "Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка" від 30 вересня 2010 року N 928/2010 Міністр освіти і науки України підписав наказ від 26 жовтня 2010 року N 1011 "Про проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2010-2011 навчальному році".
       
Відповідно до наказу та з метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, заохочення учнів та студентів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури і в рамках підготовки до відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, затверджено Умови проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу, які будуть розміщенні на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.
Переглядів: 475 | Додав: Пасак | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Hana   [Матеріал]
Shoot, so that's that one supeosps.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0